Damskie Treningi na szosie Kraków

Damskie treningi na szosie

Inicjatywa damskich treningów na szosie powstała w czerwcu 2012 roku. Zbieramy dziewczyny jeżdżące, oraz te zaczynające swoją przygodę z szosą. Te którym brakuje motywacji do wyjścia na rower lub czasem zwyczajnie nudzi je samotna jazda. Chcemy zaprosić do wspólnych treningów oraz regularnej jazdy.

Po za tym w towarzystwie jest okazja do wymiany spostrzeżeń, poglądów na temat specyfiki damskiego kolarstwa, no i uzupełnić swoją wiedzę w kwestiach rowerowych jak i treningowych nowinek.

Zgodnie stwierdziłyśmy, że kolarstwo całkiem nieźle "konserwuje" i zdecydowanie pozytywnie wpływa na młody, zdrowy wygląd.

Zwykle robimy w granicach 50-60 kilometrów. Średnie prędkości są bardzo różne i zależą od wielu czynników, ale przeciętnie wahają się od 25-28 km/h. W grupie łatwiej utrzymać stałą prędkość. Dla ambitnych kolarek nie brakuje również elementu rywalizacji, mamy na trasie swoje premie sprinterskie czy też górskie. A często jedziemy po prostu szosową przejażdżkę, nie rzadko kończąc przystankiem na "colę".

Zapraszamy zatem do naszego peletonu na szosowy trening we wtorki lub czwartki o godz. 17.00 na róg Błoń Krakowskich, na przeciwko stadionu Cracovii. Wspólne jazdy staramy się uprzednio anonsować na naszym profilu na FB. W ten sposób się umawiamy. --> https://www.facebook.com/DamskieTreningiNaSzosie